Intézményünk csapata

Almási Barbara

Intézményvezető
Almási Barbara vagyok, óvodapedagógus, kisgyermeknevelő, szakvizsgázott vezető óvodapedagógus, mesterpedagógus, a Kincskereső Óvoda és Bölcsőde intézményvezetője.
Családommal együtt Nyárlőrincen élünk, két gyermek büszke édesanyjának mondhatom magam.
Büszke vagyok rá, hogy életem mindvégig összeforrt a Nyárlőrinci Óvoda sorsával. 1975-ben az első óvodások közt vettem birtokba az akkor induló óvodát, 27 évvel ezelőtt pedig már felnőttként léptem át a kapuját s bátran állíthatom, mára második otthonommá vált ez az intézmény.
Óvodapedagógusi diplomámat a Kecskeméti Tanítóképző Főiskolán szereztem 1997-ben, s a Nyárlőrinci Napköziotthonos Óvodában kezdtem meg pályafutásomat. Az intézményhez mai napig hű vagyok, azon szerencsés kevesek közé tartozom, akik elmondhatják, hogy óvodai gyakorlati éveik mindegyikét egyetlen óvodában tölthették el pályakezdésük óta.
2013. augusztusától lehetőséget kaptam, hogy az óvoda sorsának irányításában is meghatározó szerepem legyen, s munkámmal, döntéseimmel addigi jó hírét megtartsam, öregbítsem.
Hiszem, hogy a gyerekek a világ legcsodálatosabb lényei, akik tőlünk, óvodapedagógusoktól olyan útravalót kapnak, mely meghatározza későbbi életük sikereit s kudarcait egyaránt.
Szükségük van az óvoda biztonságos, meleg, családias, érzelmekben gazdag légkörére, az óvodapedagógusok feltétel nélküli elfogadására. Ilyen körülmények között lehetőségük nyílik képességeik szabad kibontakoztatására, megtanulnak bízni önmagukban s kreatív, kezdeményező, nyitott, másokkal toleráns, egyedi és megismételhetetlen, harmonikus személyiséggé válnak.
Községünk gyermekei ilyen óvodát érdemelnek, és úgy gondolom, megfelelő vezetés mellett ezen elvárások maradéktalanul teljesíthetőek, s munkámat, szakmai tevékenységemet ezen célnak rendelem alá. Kollégáimmal karöltve az értékes hagyományainkra építve egy korszerű, szakmailag is elismert, innovatív szellemiségű óvodát és bölcsődét működtetünk, melyben gyermekek, szülők és dolgozók egyaránt jól érzik magukat, s melynek magas színvonalú nevelőmunkája nemcsak a fenntartó elégedettségét vívja ki, de elismerésre tarthat számot mind civil, mind szakmai berkekben.
Hári Ferencné

Óvodatitkár
Férjemmel Nyárlőrincen lakom, 2 felnőtt lányom van. Középiskolai tanulmányaimat Kada Elek Szakközépiskolában számviteli szakon végeztem. 1993. szeptember 1-től dolgozom az óvodában. 2014-ben szereztem meg a pedagógia asszisztens képesítést. Szeretem a munkámat és a gyerekeket. Munkám során napi kapcsolatban állok a szülőkkel is.

Maci csoport

Kovácsné Forgó Adrienn