Katica csoport

A Kecskeméti Tanító-Óvóképző Főiskolán, tanító-óvodapedagógus szakon, ének-zene szakirányon végeztem tanulmányaimat. 2011-től dolgozom óvodapedagógusként, egy gyermek édesanyja vagyok. A gyermekekkel való törődést nem munkámnak, hanem hivatásomnak tekintem. A nyugodt, biztonságot adó, szeretetteljes légkör megteremtése mellett, célom, hogy a gyermekek megtapasztalás útján tanuljanak, önállósodjanak és egyéni adottságaiknak, képességeiknek megfelelően fejlődjenek a mindennapokban nyújtott tevékenységeink által. Fontosnak tartom továbbá, hogy a gyermekek sokoldalúan és komplexen fejlődhessenek, kimagasló képességeik kibontakozhassanak, és mivel én magam is gyermekkorom óta szoros kapcsolatban állok a zenével, célom a gyermekek zenei kultúrájának megalapozása és kialakítása, elősegítve a gyermekekben rejlő zenei tehetség előhívását, kibontakoztatását, megélését. Fontosnak tartom, hogy a gyermekek szeretetteljes, vidám, sokoldalú, érdeklődő és kiegyensúlyozott felnőttekké váljanak és törekszem a gyermekek személyiségének minél szorosabb megismerésére. Örömmel tölt el, hogy a Kincskereső Óvodában legetőségem nyílik tudásom bővítésére és én magam is törekszem a megújulásra, fejlődésre.

Kiss Hajnalka
(Hajni néni)Kiss Hajnalka vagyok, a Miskolci Egyetem Comenius Tanítóképző Főiskola Óvodapedagógia szakán végeztem 2006-ban.
Dolgoztam egy évet az iskola elvégzése után a Zilizi Napköziotthonos Óvodában pályakezdő óvónőként. Majd egy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei kistelepülésen működtettem Gyermekmegőrzőt egy évig egy civil egyesületet segítve. Utána 7 évig dolgoztam Biztos Kezdet Gyermekhàz Vezetőként ugyanezen a településen.
2021-ben Fertődre költöztem és ott éltem a családommal kicsit több, mint 3 évig. Ott pedig a Fertőszéplaki Margaréta Óvoda és Mini Bölcsőde Sarródi Tagóvodàjában dolgoztam óvónőként.
Családi okok miatt költöztünk 2024 nyarán Lakitelekre albérletbe, majd 2025. májusban Szentkirályra, a végleges lakhelyünkre.
Kettő fiú (16 éves és 4 éves) anyukája vagyok.
Nagyon örülök, hogy a Nyárlőrinci Kincskereső Óvoda új óvó nénijeként 2024. szeptembertől nevelgethettem, segíthettem a Csiga csoportba járó gyermekek fejlődését 2025. január végéig, ugyanis egy átcsoportosítás miatt februártól a maci csoportba járó gyerekek fejlődését segítettem Ágota óvó nénit támogatva.
2025. szeptembertől pedig Panka néni társaként a Katica csoportba kerülő kiscsoportos gyermekek játékos fejlesztését, nevelését igyekszem segíteni.
Fontos számomra a szülőkkel való bizalmi kapcsolat kialakítása, mivel az óvodai nevelés a családi nevelés kiegészítője, így fontos a folyamatos konzultáció, megfelelő kapcsolattartás.
Bízom benne, hogy a Csiga és Maci után a Katica csoportba járó gyermekekkel és szüleikkel is egy szuper, bizalmon alapuló, egymást segítő korszakot tudunk kezdeni.
Dolgoztam egy évet az iskola elvégzése után a Zilizi Napköziotthonos Óvodában pályakezdő óvónőként. Majd egy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei kistelepülésen működtettem Gyermekmegőrzőt egy évig egy civil egyesületet segítve. Utána 7 évig dolgoztam Biztos Kezdet Gyermekhàz Vezetőként ugyanezen a településen.
2021-ben Fertődre költöztem és ott éltem a családommal kicsit több, mint 3 évig. Ott pedig a Fertőszéplaki Margaréta Óvoda és Mini Bölcsőde Sarródi Tagóvodàjában dolgoztam óvónőként.
Családi okok miatt költöztünk 2024 nyarán Lakitelekre albérletbe, majd 2025. májusban Szentkirályra, a végleges lakhelyünkre.
Kettő fiú (16 éves és 4 éves) anyukája vagyok.
Nagyon örülök, hogy a Nyárlőrinci Kincskereső Óvoda új óvó nénijeként 2024. szeptembertől nevelgethettem, segíthettem a Csiga csoportba járó gyermekek fejlődését 2025. január végéig, ugyanis egy átcsoportosítás miatt februártól a maci csoportba járó gyerekek fejlődését segítettem Ágota óvó nénit támogatva.
2025. szeptembertől pedig Panka néni társaként a Katica csoportba kerülő kiscsoportos gyermekek játékos fejlesztését, nevelését igyekszem segíteni.
Fontos számomra a szülőkkel való bizalmi kapcsolat kialakítása, mivel az óvodai nevelés a családi nevelés kiegészítője, így fontos a folyamatos konzultáció, megfelelő kapcsolattartás.
Bízom benne, hogy a Csiga és Maci után a Katica csoportba járó gyermekekkel és szüleikkel is egy szuper, bizalmon alapuló, egymást segítő korszakot tudunk kezdeni.

Németh Zita
(Zita néni)A Katica csoport dajka nénije vagyok. 2005 augusztusa óta dolgozok itt. Lányom Dorina a Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi karára jár, fiam Roland 3. osztályos. Szabadidőmben sokat sétálok, futok, kertészkedek, ami pozitívan hat rám.
