Magyar kultúra napja óvodánkban

Pandémia előtt a magyar kultúra napját (január 23.) a térségi óvodák bevonásával Mesemondó délutánokkal emlékeztünk meg számos éven át.

Sajnos a járványhelyzet miatt ennek megrendezésére nem volt lehetőségünk. A tavalyi évben intézményünkben online mesemondóval próbáltuk ezen eseményünket pótolni.

Idén volt óvodásaink, a jelenlegi első osztályosok bevonásával hívtuk fel a gyermekek figyelmét a magyar kultúra napjára. Négy gyermek látogatott vissza január 22-én (kis mesemondóink név szerint: Ágost Zoltán Benedek, Káldi-Hajagos Noémi, Szabó Szonja és Zöldi-Kovács Gréta), hogy minden óvodai csoport meghallgasson egy-egy mesét előadásaikban.

Köszönjük a mesemondóknak és a felkészítést, Golovicsné Ágota néninek. Reméljük 2023-ban már a kis óvodásaink mutathatják meg, hogy milyen ügyesen tudnak mesét mondani.