KISZEBÁB ÉGETÉSSEL PRÓBÁLTÁK ELŰZNI A TELET

Nem a megszokott módon zajlott az idei farsang a Nyárlőrinci Kincskereső Óvodában. A pandémia miatt másképpen emlékeztek meg a mulatságról.

Addig, míg a korábbi években délután a művelődési ház nagytermében ünnepeltek az óvodai csoportok és a szülők is jelen lehettek, ezúttal zárt körben, délelőtt a csoportokban tartották meg a farsangi mulatságot. A gyermekek jelmezbe öltöztek, és különböző játékokban vehettek részt. A győztesek természetesen jutalmat kaptak. Az intézmény dolgozói is jelmezt öltöttek magukra. A hagyományos farsangi fánk nem maradt el, amihez minden kisgyermeknek járt egy dobozos üdítő. Mire befejezték a tízórait, megérkezett Timi bohóc is, aki a tormaszobában adta elő műsorát. Itt már az óvodás csoportokon kívül a bölcsődés gyerekek is részt vettek. Timi bohóc zenés programjába aktívan bevette a gyerekeket is, akik kezdetben kicsit félve, de később felszabadultan vettek részt a műsorban. Ezt követően az óvó nénik és az óvó bácsi a Répa című mesét adták elő. A műsor befejezése után, a gyerekek felöltöztek és kimentek az udvarra, ahol kis játék után a söprűből, szalmából és ruhából készült kiszebábot felállították. Minden csoport valamilyen télűző mondókát, vagy verset adott elő, miközben különböző hangkeltő eszközökkel próbálták elűzni a telet. Nem sokkal később meggyújtották a kiszebábot, azt remélve, hogy hamar vége lesz a télnek.

Szentirmay Tamás

LCafé