Jutalmat kaptak a 24 számot megtalálók

Az elmúlt évben kezdődött, és az idei évben is folytatódott az adventi napokban, az ablakok kivilágítása Nyárlőrincen. December első napjától szentestéig minden nap más és más házak ablakában nyúltak ki az az napi fények. A megtalálókat jutalmazták.

Almási Barbara a Kincskereső Óvoda és Bölcsőde vezetője, nem saját ötletből - ezt hangsúlyozta - indította útjára a településen azt az akciót, hogy december elsejétől, december 24-ig minden nap más és más ház ablakában lehessen keresni az az napi világító számot. A házak ablakában annak a számnak kellett világítani, ahányadik adventi napot élték, és azt a számot kell megkeresni. Az intézmény vezetője, a települést négy körzetre osztotta, hogy gyorsabban lehessen megtalálni az aktuális számot. A napi ablakgazda, kicsi vendéglátással várta a gyerekeket, és az őt kísérő szülőket. Azoknak a gyerekeknek, természetesen szülői segítséggel, akik megtalálták az adott számot, fel kellett tölteni egy fényképet, a kivilágított ablakról a facebookra, az az napi helyszínről. Akik mind a huszonnégy ablakot tudták igazolni fotóval, ők negyven egyen voltak, azokat Almási Barbara december 30-án jutalmazta, egy oklevéllel és egy nagy tábla csokival, az óvoda tornaszobájában. Akadtak közöttük olyanok, akik anyukájukkal, vagy apukájukkal érkeztek, míg mások a testérükkel is, de olyan is előfordult, hogy az egész család ott volt az ajándék osztáson. Az akciókban részt vevők közül többen is megkérdezték, hogy mikor lehet jelentkezni a jövő évi ablak világításra, mert szeretnének élni a lehetőséggel. Almási Barbara mindenkit arra buzdított, hogy minél hamarabb, mert már többen is jelezték, hogy szeretnének részt venni a játékban. Volt olyan szülő, aki az iránt érdeklődött az intézmény vezetőjétől, hogy lehetne-e valamilyen hasonló játékot kitalálni minden hónapban, mert a gyerekek nagyon élvezték, és nem értik, hogy miért lett december 24-én vége.

Szentirmay Tamás

Forrás: http://lcafe.hu/mfooldal-galeria/3715-