Anyák napja óvodánkban

A születés csodája a legnagyobb csoda az életben. Ezt az édesanyák tudják a legjobban. Minden évben van egy nap, amikor őket ünnepeljük, hogy köszönetet mondjunk nekik a sok törődésért, fáradozásért, szeretetért.

Óvodánkban is minden évben várjuk, és sok-sok szeretettel készülünk erre a napra. Idén is minden csoport megható műsorral kedveskedett az édesanyáknak május első hetének 1-1 délutánján.

A Maci csoport kiscsoportosai, műsorukban a “virágoskert kis virágai” részt vehettek az anyák napi versmondásban éneklésben, körjátékokban. Megható pillanatok részese volt minden anyuka.

A vegyes korosztályú Katica csoportosok is nagy izgalommal, lelkesen készültek. Szívhez szóló köszöntővel, hangulatos zenével és fényjátékkal kezdődött műsoruk. A nagycsoportosok a Mese az eltévedt kisverébről szóló mesét adták elő, a “picike korosztályt” is “szárnyaik alá” véve. A műsor dalos körjátékkal folytatódott.

A Nyuszi csoport nagycsoportosai Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek című művét adták elő. Meghitt hangulatot teremtettek zenével és fények alkalmazásával. Majd táncot adtak elő a gyerekek. Énekes körjátékkal és verssel köszöntötték az édesanyákat.

A középsős Csiga csoportosok megható zenei alkotásokkal kezdték és fejezték be műsorukat. A gyerekek anyák napi versekkel és énekekkel köszöntötték anyukájukat. Ezt követően az Ének az esőben című dalra esernyőtáncot adtak elő, melyre lelkesen készültek.

Az óvoda minden kisgyereke nagy örömmel, sok szeretettel készítette anyák napi ajándékát. A csoportok műsora az ajándékok és virágok átadásával fejeződött be. A gyerekek kedves kis köszöntőjükkel könnyeket csaltak ki boldog anyukájuk szeméből. Megható pillanatok voltak ezek. Nagyon bensőséges, szeretetteljes légkörben zajlottak a csoportokban az anyák napi műsorok.

Balogné Gál Erika